Asociația ”Prietenii Sfântului Efrem cel Nou”

"Viaţa noastră pe pământ este ca o carte pe care o scriem noi, fiecare, prin faptele noastre, prin cuvintele noastre şi prin gândurile noastre. Cât suntem încă în viaţa aceasta putem reveni asupra a ceea ce am scris cu fapta, cu vorba sau cu gândul. Prin pocăinţă, prin îndreptare, prin începutul bun, corectăm capitole din viaţa noastră, fraze întregi din cartea vieţii noastre, exprimări greşite! Dar, atunci când s-a încheiat viaţa noastră pe pământ se pune sigiliu pe cartea vieţii noastre şi nu mai putem îndrepta nici capitolele, nici frazele, nici cuvintele, ci rămân aşa cum ne-a găsit ceasul morţii şi ziua judecăţii" (Sfântul Isaac Sirul)

Formular 230 pentru anul 2019 de sprijinire a Asociației noastre, prin redirecționarea între 2% și 3,5% din impozit

Hristos a înviat!

Ni s-a solicitat să punem la dispoziție acest formular.

Formular 230 pentru Asociatie 2019

Mulțumim tuturor celor care ne-au ajutat și până acum, precum și celor care vor să ne sprijine în continuare.

Asociația noastră își continuă activitatea, sub oblăduirea Sfântului Efrem cel Nou, sub toate aspectele din Statutul ei de organizare: misiune ortodoxă, terapie adicții etc.

Termenul limită de depunere la Direcția Finanțe Publice al Declarației printate și completate de dvs este de 30 iunie 2020.

Președinte:

pr. dr. Ciprian-Ioan Staicu